Po vydařeném VHF contestu jsem se rozhodnul, že pojedu i UHF contest. Během září jsem si pořídil elektronkový PA s GI7b (cca 300W). Předpověď byla dobrá a tak jsem v pátek začal domlouvat kótu. Bohužel jsem zjistil, že Klínovec má být obsazený. Hledal jsem všude možně až mě napadlo, že bych mohl zkusit zavolat na Ještěd. Kupodivu jsem v pátek večer zjistil, že tam nikdo nejede. Neváhal jsem a v sobotu dopoledne vyrazil směr Liberec. Rád bych za to poděkoval Petrovi OK1FHG.

 

 

Východ slunce v neděli ráno

       

 

Po příjezdu jsem „rozhrnul“ turisty na vyhlídce a zaparkoval si tam auto. Následovala stavba stožáru a následně i přidání antén na stožár. Vše jako veliká atrakce pro turisty. Před závodem mě přijel navštívit Jirka OK1HWU, aby zjistil, kdo ten OK1COM je. Příjemně jsem si zkrátil čekání na začátek závodu povídáním s Jirkou o závodech. Ve 14 UTC jsem vystartoval na 70cm a ještě s plným výkonem. Za první hodinu jsem udělal 64 QSO a skoro 10.000 bodů. Tolik spojení v první hodině jsem neměl ani ve VHF contestu na 2m. Velice rychle jsem zjistil, že podmínky na západ jsou nadprůměrné a využíval jsem toho jak jen šlo.

 

 

Mapa QSO

 

 

Bohužel v druhé hodině závodu, v zápalu boje, si všímám jakési mlhy. Mlha však nebyla venku, ale uvnitř v autě. Otočím se a zjišťuji, že z PA se valí hustý bílý dým. Otevírám všechny dveře a odpojuji elektriku. PA stále čoudí. Urychleně ho vynadám z auta, protože se bojím požáru. Otevřel jsem PA a zjistil jsem, že odešly některé kondenzátory ze zdroje VN. Zprvu to vypadalo na jeden. Za pomoci technické podpory Míly OK1VUM po telefonu se snažím zkratem vyřadit vadný kondenzátor. To však nepomohlo a dým se z PA valí dále. Nedá se svítit a PA vyřazuji z provozu. Tím však ztrácím necelou hodinu provozu během špičkových CONDX. Je to smůla, ale i 50W z holé FT-847 není k zahození.

 

 

Anténky

 

 

Během večera zapínám klubový XVRT a pokouším se o nějaké QSO na 23cm. Zjišťuji rušení S7-S9 po celém pásmu od zdrojů na věži. I přesto se pokouším rozdat pár bodů. Bohužel i můj signál není v pořádku a tak zanechávám vysílání 23cm a plně se věnuji 70cm. V noci okolo 3h místního času vše vypínám a ulehám ke spánku. V té době jsem měl v autě ještě příjemných 18°C. Venku bylo okolo 4°C. Ráno po probuzení ukazuje teploměr vnitřní teplotu 6°C. Nahazuji centrálu a zapínám topení. Během 20 minut jsem opět schopný provozu. Během CQ s 50W dohazuji skedy přes ON4KST a lovím stanice z DXclusteru. V neděli se podmínky vrátily k normálu, proto volání výzvy nebylo tak účinné. Stalo se, že jsem musel čekat i desítky minut na jedno spojení a pak najednou v návalu přišlo několik stanic. Ke konci závodu se na kopci opět objevil Jirka OK1HWU. Pomohl mi se skládáním. Po západu slunce jsem by připraven k odjezdu domů.

S výsledkem na 70cm jsem velmi spokojen. Očekával jsem mnohem méně. Škoda toho PA, mohlo to být ještě lepší. Kontestová sezóna 2007 tím pro mne končí a to velice úspěšně. Podle předběžných výsledku jsem VHF contest vyhál v OK a jsem 2. v EU. Umístění v UHF contestu zatím vypadá taky velmi slibně. Děkuji za spojení a těším se naslyšenou při 1. subregionálu v roce 2008.

 

 

73 OK1COM(c) OK1COM 2007
ok1com.goo.cz